Vēlreiz par pierakstu pie hematologiem

Mīļie pacienti,

Aicinam rēķināties ar savu un speciālistu laiku un laicīgi veikt pierakstu pie hematologiem! Atgādinām, ka ārstam nav tiesību izrakstīt Jums medikamentu, ja neesat ieradies uz vizīti (tas ir – variants par “Ai, man tikai receptīti!” – neder, jo ir nelikumīgs!). Lūdzu, esiet saprotoši un cieniet sevi un citus! Tas attiecas gan uz pieaugušajiem, gan bērniem.

Atbilstoši Hemofilijas aprūpes vadlīnijām (2007), pacienta pienākums ir reizi trijos mēnešos ierasties uz kontrolvizīti pie sava hematologa, lai pārrunātu veselības problēmu dinamiku un saņemtu īpašo recepti kompensējamiem medikamentiem. Lai to izdarītu, nepieciešams nosūtījums no ģimenes ārsta dinamiskai novērošanai pie hematologa uz gadu, un laicīgi jāveic pieraksts. Nekas nav mainījies un tuvākajā laikā nemainīsies – atbilstoši spēkā esošajam normatīvajam regulējumam, ārsts Jums var izrakstīt zāles uz 3 mēnešiem, un, kad tās beigsies, bez pieraksta jaunas zāles neizrakstīs. Valsts rūpējas, lai par šīm zālēm Jums nav jāmaksā pašiem (hemofilijas A gadījumā zāles par vienu recepti maksā vidēji 9357 EUR un hemofilijas B gadījumā – 11620 EUR, Jums jāpiemaksā tikai 71 cents par recepti!). Laicīgi pierakstoties pie hematologiem, vizītes cena ir 4,27 EUR, vai, ja nav vairs brīvu vietu, var maksāt samazinātu cenu – 15 EUR par maksas vizīti. Nelietojot zāles atbilstoši ārstu norādījumiem, Jūs pakļaujat sevi nevajadzīgam asiņošanas riskam, kas var ne tikai izmaksāt vēl dārgāk, bet arī beigties letāli (tas ir, ar nāvi). Lūdzu taupiet savu un valsts naudu!

Ar cieņu,

Baiba Ziemele, LHB vadītāja

2 thoughts on “Vēlreiz par pierakstu pie hematologiem

  1. Recepte Hemofīlijas A gadījumā maksā 2K EUR nevis vairāk par 9K EUR.

  2. Paldies par komentāru! Atbilstoši NVD publiski pieejamajai statistikai Pārskatā par finanšu līdzekļu izlietojumu ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijai 2016. gada janvārī – decembrī, Hemofilijas A (D66) gadījumā vidējā vienas receptes cena ir 9356,33 EUR, bet uz vienu pacientu tika iztērēti 29603,52 EUR. Šajā aprēķinā ņemti vērā visi pacienti, kam izrakstītas zāles konkrētās diagnozes ārstēšanai (61 cilvēks), gan vieglas, gan vidēji smagas, gan smagas hemofilijas pacienti, kā arī tie pacienti, kas saņēmuši nepieciešamos medikamentus hemofilijas A ar inhibitoriem gadījumā. Kopā valsts par hemofilijas A ārstēšanu 2016. gadā kompensējamos medikamentos iztērēja 1.8 miljonus EUR.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.