Paskaidrojums no klīnikas “Linezers”

Lūdzām klīnikas “Linezers” paskaidrojumu par cenu izmaiņām hematologa apmeklējumam (no jūnija vidus mums liek maksāt 10 un 25 LVL). No V.Bokas kunga, Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētāja, saņēmām šādu atbildi:

“Saskaņā ar Nacionālā Veselības Dienesta (turpmāk -NVD) un SIA “Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca” (turpmāk- RAKUS) noslēgto līgumu, 2012.gadā NVD apmaksā 9 481 speciālistu konsultācijas hematoloģijā. 2012.gada pirmajos 6 mēnešos RAKUS ir veicis 8 425 konsultācijas un jūlija vidū NVD apmaksāto konsultāciju apjoms ir pilnībā izsmelts. RAKUS neatliek cita iespēja, kā pieņemt pacientus uz konsultācijām par maksu -hematologs Ls 10, nodaļas vadītājs – Ls 25.

RAKUS gada sākumā, pēc līguma saņemšanas, vērsās NVD ar lūgumu pārskatīt līguma apmērus, kas tika samazināti, salīdzinot ar 2011.gadu. Jūnijā, saasinoties situācijai, RAKUS atkārtoti vērsās pie NVD, informējot par radušos situāciju (vēstule pielikumā). Informējam Jūs, ka RAKUS ir kapitālsabiedrība, kuras uzdevums ir strādāt bez zaudējumiem – 2011.gadā NVD nekompensēja veikto pārstrādi sekundārajā ambulatorajā aprūpē par 550 tūkstošiem Ls (darbs tika izpildīts, apmaksa nesekoja). Līdzīgi situāciju RAKUS atkārtot nedrīkst un tādēļ tiek noteikta maksa par pakalpojumu.

RAKUS cer, ka jaunajos budžeta grozījumos tiks iekļauts arī palielinājums līgumā ar NVD hematoloģijas konsultāciju skaitam.”

Biedrība saviem biedriem izņēmuma gadījumā var palīdzēt segt vizītes cenu, lai cilvēki ar hemofiliju pēkšņi nepaliktu bez medikamentiem, kas pēc izrakstīšanas noteikumiem jāizraksta ik pa 3 mēnešiem. Lūdzu, sazinieties ar Biedrību, ja Jums ir šāda situācija. Mēs arī meklēsim normālu situācijas risinājumu.


Par LHB

Par un ap cilvēkiem, kam nerec asinis.

Pārstāv, aizstāv un apvieno cilvēkus ar iedzimtiem asins recēšana traucējumiem kopš 1993. gada.

Hemofilija. Villebranda slimība. Ultra-retie koagulācijas faktoru deficīti.