Par asins recēšanas traucējumiem

Asins recēšanas traucējumi visbiežāk ir iedzimtas slimības, tās manto ģenētiski no vecākiem. Dažas no saslimšanām var rasties arī gēnu mutācijas rezultātā vai tikt iegūtas dzīves laikā.

Tā kā šīs saslimšanas nav īpaši izplatītas, tās uzskata par retajām slimībām. Pasaulē ir 274 066 cilvēki, kam konstatētas asins recēšanas traucējumu saslimšanas. Visbiežākā no saslimšanām ir VIII faktora deficīts jeb hemofilija A. Hemofilija B, kas ir IX faktora deficīts, ir sastopama piecreiz retāk. Teorētiski visvairāk ir Villebranda slimības skarto cilvēku, taču tā kā tās simptomi var būt ļoti vāji, bieži tā nav diagnosticēta, un pasaulē tikai 24% no visiem cilvēkiem ar asins recēšanas traucējumiem slimo ar VWD.

Asins recēšanas traucējumus nevar izārstēt, taču ar tiem var sadzīvot un ārstēt simptomus, lai nodrošinātu normālu dzīves kvalitāti un izvairītos no smagām sekām ilgtermiņā.

LHB ir atvērta un zinoša pacientu organizācija, kas vienmēr palīdzēs orientēties jaunākajā informācijā. Raksti un zvani, lai atrastu atbildes uz specifiskiem jautājumiem!