Sievietēm

Sievietes un asins recēšanas traucējumi ir atsevišķs stāsts. Parasti, domājot par asins recēšanas traucējumiem, pirmais, kas nāk prātā, ir hemofilija – un visiem zināms, ka ar to parasti slimo tikai vīrieši. Taču patiesībā viena no 10 000 hemofilijas pacientiem ir sieviete. Un sievietes ir hemofilijas gēna nesējas un arī viņām var izpausties dažādi simptomi, kas parasti raksturo asins recēšanas traucējumus. Savukārt, tādi asins recēšanas traucējumi kā Villebranda slimība, var skart jebkuru cilvēku, neatkarīgi no dzimuma.

Kāpēc sievietēm ar asins recēšanas traucējumiem jāpievērš īpaša uzmanība? Jo sievietes ķermenis ir unikāls ar to, ka spēj radīt pēcnācējus. Un tieši ginekoloģiska rakstura problēmas mūs ietekmē ikdienā – sākot no pirmajām mēnešreizēm, neskaitāmiem jautājumiem par pēcnācējiem un dzemdībām, beidzot ar jautājumiem par ķirurģiskām operācijām un tamlīdzīgi.

Tā kā latviešu valodā pagaidām nav pieejami materiāli par to, kā rīkoties šajās situācijās, aicinu lasīt angliski Kanādas ginekoloģijas žurnālā publicēto rakstu: Gynaecological and Obstetric Management of Women With Inherited Bleeding Disorders. Gadījumā, ja Jums nav pieejams pilns raksts, lūdzu sazināties ar LHB prezidenti, Baibu Ziemeli baiba@hemofilija.lv

Un šeit var palasīt citu sieviešu jautājumus un ārstu atbildes attiecībā uz grūtniecību.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s