Psiholoģiskais atbalsts

Tikt galā ar šādu vai jebkuru slimības diagnozi var būt diezgan sarežģīti, īpaši, ja tā uzstādīta agrā jaunībā.

Saslimušajiem var būt dažādas emocionāla rakstura problēmas. Daudziem var rasties bailes vai uztraukums, citiem – fakts, ka visu mūžu piedzīvotajiem simptomiem var pievienot diagnozi, dod atvieglojumu. Vecāki var justies vainīgi, ka nodevuši bērniem ģenētiski iedzimtu slimību. Visas šīs sajūtas ir normālas un laika gaitā iemācās ar to sadzīvot. Izrunāšanās ar tuviniekiem, draugiem, ārstiem vai citiem cilvēkiem ar asins recēšanas problēmām, var sniegt lielu atvieglojumu. Daudz komfortablāk un pārliecinātāk par sevi var justies, ja pēc iespējas vairāk var uzzināt par savu diagnozi.

Vislabākais informācijas avots ir vietējā asins recēšanas traucējumu pacientu organizācija vai hemofilijas centrs.

Latvijas Hemofilijas biedrība iesaka Johannas Stenbergas un Jana-Henrija Stenberga pašpalīdzības grāmatu “Kā es sadzīvošu ar slimību”, kas pieejama bez maksas šeit: www.retasslimibas.lv.

Reto slimību atbalsta vienībās, kas atrodas katrā klīniskās universitātes slimnīcā, cilvēkiem ar asins recēšanas traucējumiem (hemofiliju A un B, Villebranda slimību, citiem asins recēšanas faktoru deficītiem) un viņu tuviniekiem iespējams katru gadu saņemt 10 bezmaksas vizītes pie kvalificēta psihologa. Izmanto iespēju!

LHB ir atvērta un zinoša pacientu organizācija, kas vienmēr palīdzēs orientēties jaunākajā informācijā. Raksti un zvani, lai atrastu atbildes uz specifiskiem jautājumiem!