Jaunās terapijas

Asins recēšanas traucējumu ārstēšanai izmanto dažādus medikamentus, kuru izvēle notiek profesionāla hematologa sadarbībā ar pacientu. Par dažādiem Eiropā pieejamiem medikamentiem var uzzināt Eiropas Hemofilijas konsorcija apkopotajā informācijā. Nemitīgi notiek darbs pie jaunu medikamentu un terapiju izstrādes, lai uzlabotu ārstēšanas iespējas cilvēkiem ar asins recēšanas traucējumiem visā pasaulē.

Eiropas Hemofilijas konsorcijs 2018.gadā uzsāka gatavot regulārus jaunumu pārskatus, lai palīdzētu informēt pacientus un viņu aprūpētājus visā Eiropā par jaunākajām izmaiņām klīniskajos pētījumos un medikamentu pieejamībā Eiropā. Latvijas Hemofilijas biedrība veic izdevumu tulkošanu un izplatīšanu saviem biedriem.

Turpmāk šajā sadaļā tiks ievietoti linki uz publikācijām angļu un latviešu valodās. Interpretācijā priekšroka dodama oriģinālajam tekstam angļu valodā.

2023. gada 1.augustā Pasaules Hemofilijas federācija (World Federation of Hemophilia, WFH) prezentēja jaunu rīku kopīgai lēmumu pieņemšanai (Shared Decision Making tool), kur apkopota svarīgākā informācija par dažādiem medikamentu veidiem hemofilijas A un B ārstēšanai, kas noderēs gan pacientiem, gan viņu tuviniekiem, gan veselības aprūpes speciālistiem, lai labāk saprastu katra medikamenta iedarbību un varētu izvēlēties katram pacientam piemērotāko. Spied ŠEIT un izmēģini to – noskaidro, kurš medikaments būtu vispiemērotākais tieši Tev un kā tie darbojas!

Vairāk par Latvijā pieejamajiem medikamentiem lasi mūsu sadaļā: MEDIKAMENTI. Ja rodas jautājumi vai neskaidrības, lūdzu sazinies ar mums vai ārstējošo ārstu!

Informācija atjaunota 2023. gada oktobrī.

LHB ir atvērta un zinoša pacientu organizācija, kas vienmēr palīdzēs orientēties jaunākajā informācijā. Raksti un zvani, lai atrastu atbildes uz specifiskiem jautājumiem!