Medikamenti

Dzīvībai svarīgos medikamentus Latvijā cilvēkiem ar iedzimtiem asins recēšanas traucējumiem apmaksā no valsts budžeta, atbildīgā iestāde – Nacionālais veselības dienests. Medikamenti ir iekļauti Kompensējamo zāļu saraksta A, B un C daļās, atsevišķos gadījumos pacienti medikamentus saņem Individuālās kompensācijas vai Reto slimību programmas ietvaros.

Šo kārtību regulē Ministru kabineta noteikumi nr. 899 no 31.10.2006. Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība.

Kompensējamo zāļu saraksts nemitīgi mainās, tāpēc gadījumā, ja ārsta izrakstīto medikamentu nevarat saņemt vai radušās citas problēmas, nekavējoties sazinieties ar LHB! Sekojiet jaunumiem http://www.hemofilija.lv, lai uzzinātu par būtiskām izmaiņām KZS, kas attiecas uz asins recēšanas traucējumu ārstēšanu Latvijā. LHB arī gatavo KZS statistikas pārskatus, ko izmanto salīdzinājumiem par ārstēšanas līmeni Eiropā un Pasaulē. Saņem arī LHB Jaunumu vēstules savā epastā un seko mums sociālajos tīklos.

Faktora koncentrāti jālieto atbilstoši ārstējošā ārsta hematologa norādījumiem. Tā kā tie ir aukstās ķēdes medikamenti, tie jāuzglabā ledusskapī atbilstoši norādēm zāļu lietošanas instrukcijā. Medikamentu var saņemt dzīvesvietai tuvākajā aptiekā vai prasiet savai aptiekai par iespējām to piegādāt mājās bez papildu samaksas!

Par jaunākajiem pētījumiem un medikamentu reģistrāciju Eiropā un citur, lasiet Eiropas Hemofilijas konsorcija apkopotajās regulārajās publikācijās par Jaunajām ārstēšanas iespējām, kas pieejamas arī latviski.

Tā kā visā Baltijā ir vienādas Hemofilijas aprūpes un ārstēšanas vadlīnijas, varam izmantot Lietuvas Hemofilijas biedrības izveidoto kalkulatoru faktora devu aprēķināšanai: http://www.hemofilija.lt/skaiciuokle/ 

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.