Ceļošana

Cilvēki ar asins recēšanas traucējumiem var ceļot tieši tāpat kā visi pārējie! Tikai jāņem vērā pāris lietas attiecībā uz apdrošināšanu un zāļu pārvadāšanu. Zāles vienmēr jāved rokas bagāžā un līdzi jābūt šiem dokumentiem:

  • Pase vai ID karte (informācija šeit).
  • EVAK karte: garantē tiesības jebkurā no ES un EEZ valstīm kā arī Šveices Konfederācijā saņemt valsts apmaksātu pirmo neatliekamo medicīnisko palīdzību un nepieciešamo ārstēšanu tādā pašā apmērā un par tādu pašu samaksu, kā konkrētās valsts iedzīvotāji. Pieteikties un saņemt var Nacionālajā Veselības dienestā.
  • Ceļojumu apdrošināšana: papildus EVAK kartei, nepieciešama arī ceļojumu apdrošināšana. Tā noderēs ne tikai neplānotu šķēršļu novēršanai (lidojumu kavēšanās, bagāžas un dokumentu pazušana, u.c.), bet arī dažādu veselības problēmu risināšanai – repatriācijas un medicīniskā transporta izdevumu apmaksai, pacienta līdzmaksājumu izdevumu atgriešanai, izdevumiem privātās ārstniecības iestādēs ES un EEZ valstīs, kur nav EVAK seguma, kā arī pilnīgai aizsardzībai pret citiem neparedzētiem izdevumiem, kuri var rasties ceļojuma laikā. Izvēlies sev atbilstošāko ceļojumu apdrošinātāju un polisi!
  • Ja jums nav ne EVAK kartes ne ceļojumu apdrošināšanas, bet ārzemēs nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība, Jūs varat lūgt, lai ārstniecības iestāde, kurā saņemat veselības aprūpi, sazinās ar vietējo institūciju, kas administrē valsts budžeta veselības aprūpes līdzekļus, un lūdz EVAK aizvietojošā sertifikāta pieprasījumu no Latvijas. Šis dokuments paredzēts laika periodam, kad atrodaties ārstniecības iestādē. Šis padoms gan noderēs tikai tajās iestādēs, kuras sniedz valsts garantētos veselības aprūpes pakalpojumus.
  • Medikamentu pārvadāšanu regulē drošības prasības un tie jāved līdzi rokas bagāžā. Rīgas lidostā un citās lidostās (lūdzu pārbaudiet prasības konkrētajā lidostā pirms ceļojuma!) medikamentus nav jāievieto caurspīdīgajā maisiņā, bet līdzi nepieciešami dokumenti (vēlams angļu valodā), kas apliecina to lietošanu: ārsta izziņa par diagnozi un izrakstīto medikamentu vai tā recepte (var palūgt izdruku aptiekā). Atbilstoši starptautisko organizāciju rekomendācijām, Latvijas Hemofilijas biedrība saviem biedriem gatavo izziņu par diagnozi un medikamentu angliski. Pieteikties izziņai var zemāk esošajā formā vai atsūtot informāciju uz info@hemofilija.lv. Paņemiet līdzi pietiekami daudz medikamenta ikdienas profilakses veikšanai un ārkārtas gadījumiem, jo citās valstīs Jums, visticamāk, koagulācijas faktoru pa velti neviens nenodrošinās!

[contact-form][contact-field label=”Vārds, uzvārds, personas kods” type=”name” required=”1″ /][contact-field label=”Email” type=”email” required=”1″ /][contact-field label=”Diagnoze” type=”select” options=”hemofilija A,hemofilija B,Villebranda slimība,VII faktora deficīts,cita” required=”1″ /][contact-field label=”Medikamenta nosaukums” type=”text” required=”1″ /][contact-field label=”Ārstējošā hematologa vārds, uzvārds, ārstniecības iestāde un tās kontakttālrunis” type=”text” required=”1″ /][contact-field label=”Piekrītu, ka Latvijas Hemofilijas biedrība izmantos manus datus izziņas sagatavošanai un kontaktu saraksta papildināšanai.” type=”checkbox” required=”1″ /][/contact-form]

Neļaujiet savai slimībai ierobežot savu dzīvi, taču izturieties pret to atbildīgi! Vienmēr ievērojiet ārsta norādījumus par zāļu lietošanu un vingrošanu! Ceļo droši!

LHB ir atvērta un zinoša pacientu organizācija, kas vienmēr palīdzēs orientēties jaunākajā informācijā. Raksti un zvani, lai atrastu atbildes uz specifiskiem jautājumiem!