Bieži vien mums ir ne tikai svarīgi zināt, kur meklēt medicīnisko palīdzību, bet arī atbildes uz citiem jautājumiem.
Ja Jums vai Jūsu tuviniekam diagnosticēti asins recēšanas traucējumi, šajā sadaļā aprakstītas lietas, kas jāņem vērā ikdienā. Šajās sadaļās var izlasīt vairāk par simptomiem un diagnozēm.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, dažādu veselības aprūpes speciālistu un darbinieku vajadzībām šeit apkopotas dažādu asins recēšanas traucējumu diagnostikai un ārstēšanai būtiskas vadlīnijas.
Tā kā pacientiem diagnozi uzstāda un ārstēšanu nozīmē tikai speciālisti ar kvalifikāciju asins recēšanas traucējumu aprūpē, šeit pieejami kontakti, lai pierakstītos uz konsultāciju pie ārsta. Par tuvāko pieraksta laiku var uzzināt vietnē www.rindapiearsta.lv., bet pacientiem, kuriem jau uzstādīta diagnoze, hemofilijas aprūpes centros pieejama vienkāršota pierakstīšanās pie speciālista medikamentu saņemšanai. Lai nokļūtu pie hematologa, palūdz savam ģimenes ārstam nosūtījumu dinamiskai novērošanai pie hematologa, kas būs derīgs 12 mēnešus.
Palūdz savam speciālistam nosūtījumu uz 5 valsts apmaksātām vizītēm pie fizioterapeita. Fizioterapeitus, kas specializējušies darbam ar cilvēkiem, kuriem nerec asinis, meklē Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Rehabilitācijas klīnikā vai Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā.
Lielāko daļu medikamentus, kas nepieciešami asins recēšanas traucējumu ārstēšanai ikdienā, kompensē no valsts budžeta līdzekļiem. Par izmaiņām Kompensējamo zāļu sarakstā var uzzināt jaunumu sadaļā, bet šeit aprakstīti dažādi medikamenti, kas pārsvarā ir bioloģiskas izcelsmes medikamenti, kuru ražošanu un lietošanu stingri regulē ES normatīvais regulējums, un pieejama informācija par terapijām, kurām vēl pasaulē notiek klīniskie pētījumi.
Cita pacientiem un viņu tuviniekiem noderīga informācija:
- par ID kartēm, ko izsniedz Reto slimību koordinācijas centrā;
- par darba nespēju, kuru izvērtē VDEĀK;
- specifiska informācija meitenēm un sievietēm ar asins recēšanas traucējumiem.