, , , ,

Noderīga informācija video formātā

Pasaules Hemofilijas dienā, ko katru gadu atzīmē 17. aprīlī, Latvijas Hemofilijas biedrība biedru sapulcē prezentēja jaunu video par aktuālajiem jautājumiem un praktiskiem padomiem, kā pielāgoties jaunajai realitātei.

Dr Kristīne Bernāte, hematologs no P.Stradiņa klīniskās universitātes, slimnīcas skaidroja, kā atpazīt asins recēšanas traucējumus un to simptomus, kā šīs slimības ietekmē pacientu ikdienu un emocionālo veselību, kā sagatavoties vizītei pie stomatologa, kas jāņem vērā pie COVID-19 vakcīnas saņemšanas, un kāpēc svarīga fizioterapija, ko tagad var saņemt ar speciālista nosūtījumu līdz 5 reizēm gadā bez maksas.

Videosveicienā pacientiem un viņu tuviniekiem skolēns Marks no Ogres stāstīja par savu pētījumu zinātniskā darba ietvaros par hemofiliju un fizioterapiju, pateicās par iesaistīšanos aptaujā un aicināja nodarboties ar fizioterapiju un sportiskām aktivitātēm vairāk.

Savukārt Līga Krūmiņa, fizioterapeite no Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Rehabilitācijas klīnikas, vēlreiz apliecināja, cik svarīgi ir kustēties un stiprināt savu ķermeni un nodemonstrēja trīs vingrojumu kompleksus, ko jebkurš var ikdienā veikt mājās – rīta rosmi neizkāpjot no gultas, stiepšanos pirms gulētiešanas un iesildīšanās pirms fiziskām aktivitātēm. Viņa atgādināja, ka katram pacientam ir iespēja 5 reizes gadā bez maksas apmeklēt fizioterapeitu: pieaugušajiem Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Rehabilitācijas klīnikas novietnēs Gaiļezers un Biķernieki, bet bērniem – Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā.

LHB vadītāja Baiba Ziemele pastāstīja par pagājušā gadā paveiktajiem darbiem, tai skaitā par iespēju nodrošināt medikamentu piegādi mājās, aicināja cilvēkus drošāk dalīties ar savu pieredzi ikdienas dzīvē ar asins recēšanas traucējumiem un apsolīja sagatavot vēl vairākus noderīgus video. 2021. gadā LHB fokusēsies uz diagnostikas un ārstēšanas iespēju uzlabošanu cilvēkiem ar Villebranda slimību un meklēs risinājumus, kā atbalstīt jaunos vecākus ģimenes plānošanas jautājumos.

LHB arī turpmāk papildinās mājas lapu ar dažādu aktuālu un noderīgu informāciju un visus jaunumus pirmie varat uzzināt www.facebook.com/hemofilija.lv lapā.

Video pieejams youtube kanālā!


Par LHB

Par un ap cilvēkiem, kam nerec asinis.

Pārstāv, aizstāv un apvieno cilvēkus ar iedzimtiem asins recēšana traucējumiem kopš 1993. gada.

Hemofilija. Villebranda slimība. Ultra-retie koagulācijas faktoru deficīti.