, , , ,

Medikamentu piegāde mājās

No 2020. gada 21. maija tiek atļauta medikamentu piegāde mājās. Ar Veselības ministres rīkojumu var iepazīties Latvijas Vēstnesis publikācijā.

Aicinām prātīgi rīkoties ar saviem personas datiem. Lūdziet aptiekām apliecinājumu par privāto datu aizsardzību saskaņā ar normatīvo regulējumu. Tiklīdz būs vairāk informācijas par to, kā aptiekas plāno īstenot aukstās ķēdes medikamentu (faktoru, kas jātur ledusskapī no ražošanas vietas līdz pat lietošanas brīdim) piegādēm un nosacījumiem, ziņosim.

Atgādinām, ka:

  • zāles jālieto saskaņā ar hematologa norādījumiem, reģistrējot dienasgrāmatā katru injekciju un asiņošanas epizodi.
  • Zāles ir derīgas līdz termiņam, kas norādīts uz iepakojuma (piemēram, 06/2021 nozīmē, ka tās jāizlieto līdz 2021. gada 30. jūnijam).
  • Par blakusparādībām jeb blaknēm (nevēlamām ķermeņa reakcijām uz zālēm, arī tādos gadījumos, kas aprakstīti lietošanas instrukcijā, vai tad, ja medikaments neiedarbojas tā kā paredzēts) jāziņo ārstam, aptiekā vai Zāļu valsts aģentūrai.
  • Pārbaudi medikamenta pieejamību Zāļu reģistrā.
  • Par medikamentu piegādes pārtraukumu (ja aptiekā kompensējamais medikaments netiek piegādāts 24h laikā) jāziņo Zāļu valsts aģentūrai un var informēt LHB.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar LHB info@hemofilija.lv vai 29 157 967.


Par LHB

Par un ap cilvēkiem, kam nerec asinis.

Pārstāv, aizstāv un apvieno cilvēkus ar iedzimtiem asins recēšana traucējumiem kopš 1993. gada.

Hemofilija. Villebranda slimība. Ultra-retie koagulācijas faktoru deficīti.