, ,

Cyklokapron piegādes pārtraukums

Kā informē Zāļu valsts aģentūra, šobrīd Baltijas valstīs – Latvijā, Lietuvā un Igaunijā – izveidojies Cyklokapron 500 mg tabletes (reģ.Nr. 05-0582) pieejamības pārtraukums no 2018.gada 9.oktobra līdz 2019.gada decembrim, piegāžu pārtraukuma iemesls – zāļu ražotāja maiņa un zāļu iepakojuma izmaiņas.

Latvijā nav citu medikamentu ar tādu pašu aktīvo vielu un iedarbību. Šajā laikā vēloties iegādāties izrakstīto medikamentu, atbilstoši normatīvajam regulējumam, aptieka var lūgt vairumtirgotāju steidzamības kārtā ievest nereģistrētu medikamentu.

Zināšanai:

Cyklokapron pieder zāļu grupai, kas tiek saukti par antifibrinolītiskiem līdzekļiem (aktīvās vielas: Acidum Tranexamicum, ATĶ kods: B02AA02). Tos lieto, lai mazinātu vai apturētu asiņošanu. Asiņošanas laikā ķermenis veido asins recekļus, lai apturētu asiņošanu. Dažiem cilvēkiem asins recekļi neveidojas, izraisot pārlieku lielu asiņošanu. Cyklokapron apstādina šo asins recekļu izšķīšanu, un tādejādi samazina nevēlamu asiņošanu.

Cyklokapron lieto, lai apturētu vai samazinātu asiņošanu īsā laikā daudzos un dažādos apstākļos. Ārsts var izrakstīt Jums šo medikamentu šādos gadījumos:

  • pēc prostatas ķirurģiskas operācijas (pēc prostatektomijas);
  • pēc urīnpūšļa operācijas;
  • smagas menstruālās asiņošanas gadījumā (menorāģija);
  • deguna asiņošanas gadījumā;
  • pēc dzemdes kakla ķirurģiskas operācijas (konizācijas);
  • asiņošana acī (traumatisks asinsizplūdums acs priekšējā kamerā);
  • gadījumā, ja ir nepieciešams izraut zobu hemofilijas slimniekiem (ja tas attiecas uz Jums, tad Jūs to zināsiet);
  • iedzimtas angioneirotiskās tūskas gadījumā.

Avots: Cyklokapron zāļu lietošanas instrukcija

Atgādinām, ka visas zāles jālieto tikai saskaņā ar ārsta norādījumiem! Pirms lietošanas, lūdzu, izlasiet zāļu lietošanas instrukciju! Par jebkurām blakusparādībām aicinām ziņot noteiktajā kārtībā!


Par LHB

Par un ap cilvēkiem, kam nerec asinis.

Pārstāv, aizstāv un apvieno cilvēkus ar iedzimtiem asins recēšana traucējumiem kopš 1993. gada.

Hemofilija. Villebranda slimība. Ultra-retie koagulācijas faktoru deficīti.