, , , , ,

Tiesvedības gaita faktoru lietā

Beidzot! Pēc ilgiem laikiem labas ziņas faktora jautājumā! :))
1) kā jau zināt, mēs gandrīz 2 gadus strīdējāmies ar Veselības ministriju par to, ka viņi bez jebkāda pamata ignorē MK noteikumus nr. 899 par kompensējamo zāļu sarakstu un bija ieviesuši references cenas principu 8. faktora koncentrātiem, kā rezultātā Jūs visi bijāt spiesti lietot Dried Factor 8Y.
2) pēc 3 smagām tiesas sēdēm, kur piedalījās biedrība, VM, Dried Factor izplatītāji, Baxter pārstāvji, farmakologi un Veselības ekonomikas centra eksperti, mēs vakar saņēmām tiesas spriedumu, kas nosaka, ka Veselības ministrijai mēneša laikā no tiesas sprieduma spēkā stāšanās jāatceļ 2009. lēmumi un Kompensējamo zāļu sarakstā jaiekļauj arī Immunate.
3) spriedums stāsies spēkā pēc 20 dienām.
4) paralēli esam uzsākuši arī līdzīgu procesu par 9. faktora koncentrātiem (Replenine un Immunine), lai mūsu cilvēkiem ĀRSTS hematologs varētu izrakstīt piemērotāko, nevis lētāko.
5) mēs, protams, neliksimies mierā un turpināsim cīnīties par to, lai hemofilijas pacientiem Latvijā būtu pieejamas normālas, efektīvas un drošas zāles!
Informēšu par lietu attīstību!
Paldies par Jūsu atbalstu un ticību! Lēnām, pa mazam solītim mēs tomēr virzamies uz priekšu 🙂
* ja esi neitrāls netaisnīgās situācijās, Tu esi izvēlējies apspiedēja pusi. /Dezmonds Tutu/
14.09.2011.
Šodien trešajā tiesas sēdē LHB pret Veselības ministriju liecības sniedza farmakologs no RSU un ārstnieciskās ekspertīzes veicēji no VEC. Tiesa paziņos spriedumu rakstveidā 5. oktobrī.


Par LHB

Par un ap cilvēkiem, kam nerec asinis.

Pārstāv, aizstāv un apvieno cilvēkus ar iedzimtiem asins recēšana traucējumiem kopš 1993. gada.

Hemofilija. Villebranda slimība. Ultra-retie koagulācijas faktoru deficīti.