, , ,

Ārstēšanas saņemšana COVID-19 laikā

Sakarā ar aktuālo situāciju valstī, katru dienu tiek noteikti jauni ierobežojumi. Tiem var sekot līdzi šeit: https://arkartassituacija.gov.lv/ un www.covid19.gov.lv. Lūdzu ievērojiet ieteiktos drošības pasākumus! Sargājiet sevi un citus!

Cilvēkiem ar asins recēšanas traucējumiem, papildus vispārējiem drošības noteikumiem un ieteikumiem (roku mazgāšanai, virsmu dezinfekcijai, sociālās distancēšanās ievērošanai, u.c.), jāturpina ievērot ārstēšanas režīms, ko noteicis hematologs. Lūdzam ņemt vērā arī Pasaules Hemofilijas federācijas praktiskas rekomendācijas cilvēkiem ar asins recēšanas traucējumiem COVID-19 (koronavīrusa slimības 2019) pandēmijā, ko izraisījis SARS-CoV-2 vīruss (pdf) un informāciju par specifiskiem COVID-19 riskiem cilvēkiem ar asins recēšanas traucējumiem (pdf).

Valstī tiek noteikti ierobežojumi medicīnas iestāžu apmeklēšanai, tas var ietekmēt arī piekļuvi hematologiem, kas izraksta medikamentus asins recēšanas traucējumu ārstēšanai. Slimnīcas informē, ka par atceltajiem vai pārceltajiem pakalpojumiem pacienti tiks apziņoti. Neatliekamās palīdzības sniegšana netiek atcelta vai ierobežota! Lūdzam ievērot informāciju oficiālajos avotos:

Bērniem informācija Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) mājas lapā un facebook. BKUS ierobežos ambulatoro un dienas stacionāru pakalpojumus līdz 14. aprīlim. Bērnu hematologi informē, ka bērni turpinās saņemt terapiju: ja rodas kādas problēmas, pacienti var zvanīt pa tālruni 67064911 no 13:00 līdz 14:00 informēt ārstus, ja ārsts nav uz vietas – jāinformē klientu apkalpošanas speciālists. Receptes varēs saņemt attālināti. Dr.Voitovičas pacienti ar dakteri var sazināties darba dienās no 9.00-16.00 pa tālr.nr. 26136104, lai attālināti izrakstītu receptes.

Pieaugušajiem informācija Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) mājas lapā un facebook. RAKUS no 20.03.2020. ierobežo pakalpojumu sniegšanu Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā. Pārbaudiet savā e-veselības profilā, vai recepte jau ir izrakstīta! Citos gadījumos lūdzam sazināties ar Hematoloģijas nodaļām vai savu ārstējošo ārstu.

Pieaugušajiem informācija P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) oficiālā informācija mājas lapā un facebook. Pakalpojumu sniegšana tiks ierobežota no 23.03.2020. Pacientiem, kas novērojas pie PSKUS hematologa (dr.Bernātes), ambulatorās konsultācijas šobrīd notiek attālināti – telefoniski, pacientus pirms vizītes informēs, parasti, tas notiek vizītes paredzētajā laikā. Zāles un nosūtījumu uz analīzēm var izrakstīt elektroniski.

Par medikamentu piegāžu pārtraukumiem (situācijas, kad aptiekā nav zāles 24 stundu laikā no pieprasījuma) ziņot Zāļu valsts aģentūrai un LHB.

Seko līdzi informācijai oficiālajos kanālos. Ievēro rekomendācijas, kā sevi un tuviniekus pasargāt no inficēšanās riska. Neskaidrību gadījumos sazinies ar savu ārstējošo ārstu vai LHB. Lai mums visiem laba veselība!

Informācija atjaunota 06.04.2020.

21.05.2020. Veselības ministrija ziņo, ka no 29. maija tiek paplašināts dienas stacionārā sniegtie plānveida veselības aprūpes pakalpojumi, savukārt no 3. jūnija pilnībā būs atjaunota veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana. Vienlaikus tāpat kā līdz šim būs jānodrošina stingri piesardzības pasākumi. Avots: Veselības ministrija.


Par LHB

Par un ap cilvēkiem, kam nerec asinis.

Pārstāv, aizstāv un apvieno cilvēkus ar iedzimtiem asins recēšana traucējumiem kopš 1993. gada.

Hemofilija. Villebranda slimība. Ultra-retie koagulācijas faktoru deficīti.