Aicinu iepazīties ar kompensējamo medikamentu sarakstu, kas ir spēkā no 2012. gada 1. februāra:
http://www.vmnvd.gov.lv/lv/kompensejamie-medikamenti/kompensejamo-zalu-saraksts
Hemofilijai A valsts pilnībā kompensē Human coagulation factor un Dried factor, lai saņemtu Immunate, pacientiem jāsedz cenas starpība.
Hemofilijai B valsts pilnībā kompensē Replenine-VF, lai saņemtu Immunine, pacientiem jāsedz cenas starpība.
Savukārt tiem pacientiem, kam konstatēti inhibitori, ārstēšanai valsts C saraksta ietvaros kompensēs FEIBA un NovoSeven.
Gadījumā, ja zāles nav pieejamas aptiekā maksimums 2 dienu laikā, NEKAVĒJOTIES jāziņo biedrībai (brīvas formas iesniegums vai email uz baiba@andrn9.sg-host.com) un lūdziet, lai aptieka ziņo Veselības inspekcijai attiecīgajā kārtībā, ka tiek pārkāpti MK 899. noteikumi.
Baiba.
Lūdziet savam ārstam ziņot par blakusparādībām, kas rodas lietojot zāles!
Zāļu valsts aģentūra ziņo:
“Zāļu lietošanas izraisītas blaknes, tai skaitā, zāļu terapeitiskās darbības trūkums (iespējams efektivitātes trūkums), ir kaitīgas un nevēlamas cilvēka organisma reakcijas, kas rodas, lietojot zāles atbilstoši zāļu aprakstam slimību profilaksei, diagnostikai vai ārstēšanai, kā arī fizioloģisko funkciju atjaunošanai, korekcijai vai pārveidošanai.
Noteikumos par zāļu lietošanas izraisīto blakusparādību uzraudzības kārtību ir noteikti ikvienas ārstniecības personas un farmācijas speciālista ziņošanas pienākumi par novērotām blaknēm.”
http://www.zva.gov.lv/doc_upl/ZVA_par_informaciju_specialistiem_par_blaknu_zinosanu_2012_31012012.pdf
Atgādinu, ka ir 3 ceļi, kā ziņot par blakusparādībām:
1) ārstējošais ārsts informē atbildīgos dienestus,
2) farmaceits informē atbildīgos dienestus,
3) pacients informē zāļu ražotāju caur viņa farmakovigilances uzraudzības departamentu (parasti jābūt pieejamam ražotāja mājas lapā).
http://www.zva.gov.lv/index.php?id=367&sa=325&top=3