Par LHB

Latvijas Hemofilijas biedrība apvieno, aizstāv un pārstāv cilvēkus ar iedzimtiem asins recēšanas traucējumiem Latvijā. LHB tika dibināta 1993. gada 16. jūlijā un šobrīd tai ir ap 60 biedru un kopā vairāk kā 300 interesentu (cilvēku ar asins recēšanas traucējumiem).

2014. gadā Latvijā ir vairāk kā 260 cilvēki ar asins recēšanas traucējumiem, to skaitā:

  • 128 cilvēki ar hemofiliju A,
  • 26 cilvēki ar hemofiliju B,
  • 7 cilvēki ar VII faktora deficītu un
  • vairāk kā 100 cilvēki ar Villebranda slimību.

Vismaz 40 pacienti ir jaunāki par 18 gadiem. Mēs gaidām no BKUS Reto slimību koordinācijas centra precīzus statistikas datus par pacientiem ar dažādiem asins recēšanas traucējumiem, bet tas būs pieejams tikai tad, kad ārsti būs nodevuši nepieciešamo informāciju. 2019. gadā reģistrēto pacientu skaitu var redzēt šeit.

Lai uzzinātu vairāk par to, kāpēc nerec asinis un kā tas izpaužas, kā arī ko darīt lietas labā, apmeklē sadaļu “Asins recēšanas traucējumi“. Dažādas būtiskas vadlīnijas un informācija par pieejamajiem pakalpojumiem, pieejama sadaļā “Noderīga informācija“.

LHB ir biedrs šādās organizācijās:

LHB ir parakstījusi NVO un Ministru kabineta sadarbības memorandu un Pacientu organizāciju un Veselības ministrijas sadarbības memorandu.

Notiek arī sadarbība ar dažādām citām pacientu biedrībām Latvijā un ārvalstīs, kā arī citām organizācijām, kas veicina veselības aprūpes jautājumu risināšanu. LHB kā oficiālais Latvijas pārstāvis ir iesaistīta COST ACTION CA15105 – zinātniskajā medikamentu piegāžu pārtraukumu izpētē. LHB arī aktīvi iesaistās dažādu veselības nozares politiku veidošanā LR Veselības ministrijā un citur (sk. sadaļu “Sadarbība“). Lai uzzinātu vairāk par līdz šim paveikto, apmeklē sadaļu “Gada pārskati“.

Mūsu projektus un labos nodomus dzīvē palīdz ieviest ziedojumi no dažādām organizācijām un brīvprātīgo darbs. LHB ir Sabiedriskā labuma organizācijas statuss. Lai uzzinātu vairāk par mūsu noteikumiem ziedojumu saņemšanai un mūsu atbalstītājiem, apmeklē sadaļu “Gada pārskati“.

Latvijas Hemofilijas biedrību kopš 2009. gada vada Baiba Ziemele.

Lai sazinātos ar LHB, apmeklē sadaļu “Kontakti“.