, ,

2. vieta projektu konkursā PHILOS

Neilgi pēc Latvijas Hemofilijas biedrības dibināšanas 1993. gadā, tā uzsāka ciešu sadarbību ar Vācijas Hemofilijas biedrību. Šajā laikā tika apzināti gan pacienti Latvijā, gan viņu vajadzības, gan meklētas iespējas palīdzēt risināt visdažādākos jautājumus.

Kā viens no spilgtākajiem sadarbības notikumiem bija bērnu un jauniešu nometnes, kurā bērni ar iedzimtiem asins recēšanas traucējumiem piedalījās vairākus gadus pēc kārtas. Pirmā gadā 5 bērni pieaugušā pavadībā ceļoja uz Vāciju ar autobusu, vēlāk jau ar lidmašīnu. Toreiz tas bija tāds notikums! Vācijā nometnes notika pie Verbelina ezera, tajās nedēļas garumā notika visdažādākās aktivitātes un bērni savā starpā sadraudzējās. Vēlāk bērni no Vācijas brauca arī uz bērnu un jauniešu nometnēm Latvijā.

Vācijas Hemofilijas biedrība turpina sadarboties arī ar citām Eiropas valstīm, organizējot šādas nometnes arī tagad, tāpēc uz PHILOS projektu konkursa balvas pasniegšanu uzaicināja vienu no savām pirmajām sadarbības partnerēm – Latviju, un konkrēti Baibu Ziemeli, kas pirms daudziem gadiem arī piedalījās šādā nometnē.

Apsveicam Verneru Kalniņu un Vācijas Hemofilijas biedrību ar 2. vietas iegūšanu konkursā! Vairāk par šo iniciatīvu skaties video!

Bild1_PHILOS2014_2. Platz_DHG Ferienlager-Austauschprojekt für ausländische Twinning-Partner_Hamburg PHILOS2014_Alle Preisträger mit Herrn Dr. Horn

Par LHB

Par un ap cilvēkiem, kam nerec asinis.

Pārstāv, aizstāv un apvieno cilvēkus ar iedzimtiem asins recēšana traucējumiem kopš 1993. gada.

Hemofilija. Villebranda slimība. Ultra-retie koagulācijas faktoru deficīti.